• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Düğün Fotoğrafları

Ankara Düğün Fotoğraçım

Düğün fotoğrafları düğün kadar özel ve ölümsüzdür. Bu anlamlı ve kıymetli fotoğraflar güzel olsun istiyorsanız iyi bir fotoğrafçı ile çalışmalısınız. Fotoğrafçı isteklerinize cevap verebilmeli. Gelin ve damatla iyi iletişim halinde olmalı. Düğününüzün ve sizin tarzınızı fotoğraflara ve vereceğiniz pozlarınıza yansıtabilmeli. Çekimle ilgili sizi bilgilendirmeli. Çekim sırasında ihtiyacı olacak ekipmanları eksiksiz yanında bulundurmalı. Ayrıca yanında yardımcı olacak bir kişi de olmalı. Anı yakalayabilmeli. Çekim için birçok yer kullanılabilir . Günümüzde en çok dış çekim  tercih edilse de stüdyo fotoğrafçılığı da devam etmektedir.

Dış Mekan Düğün Fotoğrafları

Dış mekan çekimi organizasyon gerektirir. Çünkü özen gerektiren bir iştir. Gelin ve damat ne tarz bir dış çekim istediğini belirlemeli. Bunu da fotoğfafçıya bildirmeli. Ona göre mekan seçimi yapılır. Ayrıca fotoğfafçı da ona göre ayarlama yapar. Tarihi ve doğal mekan çekimler bazılarıdır. Fotoğraf sanatçısıyla iyi iletişimde olamk herkesin faydasına olur. Hem fotoğrafçı hem de gelin ve damat en iyi sonucu alır. Bu yüzden neler istediğimiz konusunda açık olmalı ve belirtip konuşmalıyız. Dış mekan çekimlerinin doğal havası verilen pozlara da yansımalı. Çekim öncesi yapılan düzenlemede çekimin saati ve günü de konuşulmalı. Bunun için en doğru zaman ve gün seçilmeli.  Çünkü yaz zamanında yapılan düğünler için zaman ayarlaması çok önemlidir. Yazın yapılacak dış mekan çekimleri için en uygun saatler 16.00-18.00 saatleri aralığı olacaktır. Hava sıcaklığından dolayı oluşacak terlemeye karşı tedbirli olmak gerekir. Damatlar çekim öncesi yanlarına yedek bir gömlek alırsa  faydalarına olur. Yine gelinlerde yanlarına bazı rislere karşı saç spreyi ve yedek makyaj malzemesi almalı. Ayrıca gelinlik ağır olacağı için gelinin yanında biriyle çekime gelmesi oldukça önemlidir.

STÜDYO FOTOĞRAFLARI

Gelin ve damadın stüdyo ortamında verdikleri pozlarla yapılan çekimdir. Bu yapılan çekimde fotoğrafçı pozları özel efekt ve fonlar ekleyerek fotoğrafları renkli kılar. Gelin ya da damadın istediği fon manzara ya da efektlerde kullanılır. Phatoshop fazla görseldir ancak düğün fotoğrafçılığı için eski bir yöntemdir. Ancak halihazırda hala stüdyo fotoğrafçılığı devam etmektedir.

Düğün Fotoğrafları

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03